Сталая Камісія па заканадаўстве
Старшыні
18.12.1996 - 1.01.1998 Юры Георгіевіч Малумаў (26.01.1957).
1.01.1998 - 18.05.1999 Леанід Віктаравіч Глухоўскі (6.11.1961).
18.05.1999 – 21.11.2000 Анатоль Канстанцінавіч Бабкоў (в.а. да 26.05.1999) (10.09.1947).
24.11.2000 – 16.11.2004 Аляксандр Міхайлавіч Архіпаў (27.08.1959).
Сталая Камісія па заканадаўствеі судова-прававых пытаннях
Старшыні
18.11.2004 – 31.10.2008 А. А. Архіпаў (см. выше).
30.11.2008 – 18.10.2012 Мікалай Леанідавіч Самасейка
(3.10.1959).
Сталая Камісія па заканодаўстве
Старшыні
23.10.2012 – 11.10.2016 Людміла Сцяпанаўна Міхалькова (21.08.1956).
13.10.2016 - 6.12.2019
Наталля Васілеўна Гуйвік (1.10.1962).
11.12.2019 - Святлана Анатолеўна Любецкая (3.06.1971).
----------------------------
Сталая Камісія па нацыянальнай бяспецы
Старшыні
18.12.1996 – 21.11.2000 Уладзімір Дзям’янавіч Ягораў (7.11.1939 – 4.10.2016).
24.11.2000 – 16.11.2004 Барыс Сцяпанавіч Бікінін (8.03.1947).
18.11.2004 - 31.10.2008 Анатоль Аляксеевіч Белашэўскі (13.04.1947).
30.10.2008 - 14.06.2010 Віктар Аляксандравіч Гумінскі (3.08.1955).
14.06.2010 - 18.10.2012 Ігнаці Арцёмавіч Місурагін (5.02.1947).
23.10.2012 – 19.12.2013 Аляксандр Веніамінавіч Мяжуеў (11.07.1959).
19.12.2013 – 11.10.2016 Валеры Уладзіміравіч Гайдукевіч
(19.01.1953).
13.10.2016 -
6.12.2019 Валянцін Уладзіміравіч
Міхневіч (24.10.1966).
11.12.2019 -
.... Алег Аляксеевіч Белаконеў
(15.05.1965).
-------------------------------
Сталая Камісія
па дзяржаўным будаўніцтве, мясцовым самакіраванні і рэгламенце
Старшыні
18.12.1996 – 21.11.2000 Анатоль Віктаравіч Красуцкі (24.10.1947).
24.11.2000 - 31.10.2008 Міхаіл Паўлавіч Сасонка (28.10.1953).
30.10.2008 - 18.10.2012 Васіль Міхайлавіч Байкоў
(28.05.1953).
Сталая Камісія
па дзяржаўным будаўніцтве і мясцовым самакіраванні
Старшыні
23.10.2012 – 19.12.2013 Аляксандр Іванавіч Зазуля (9.07.1965).
19.12.2013 – 11.10.2016 Генадзь Паўлавіч Грыцкевіч (22.04.1954).
Сталая Камісія
па дзяржаўным будаўніцтве, мясцовым самакіраванні і рэгламенце
Старшыні
13.10.2016 -
6.12.2019 Леанід Аляксандравіч
Цупрык (26.03.1955).
11.12.2019 - Валянцін Міхайлавіч Семяняка
(10.07.1963).
-----------------------------
Сталая Камісія па праблемах чарнобыльскай
катастрофы, экалогіі і прыродакарыстанні
Старшыні
18.12.1996 - 16.08.2001 Валянцін Пятровіч Кручкоў (27.11.1948 - 16.08.2001).
16.08.2001 - 31.10.2008 Віталь Васілевіч Кулік (в.а. да 24.10.2001) (5.07.1958).
30.10.2008 – 14.06.2010 Міхаіл Іванавіч Русы (23.10.1954).
14.06.2010 - 18.10.2012 Сяргей
Міхайлавіч Канопліч (28.03.1957).
Сталая Камісія па пытаннях экалогіі, прыродакарыстанні
і чарнобыльскай катастрофы
Старшыні
23.10.2012 – 11.10.2016 С. М. Канопліч (гл. в.).
13.10.2016 -
6.12.2019 Таццяна Пятроўна Кананчук
(2.09.1966).
11.12.2019 -
.... Мікалай Андрэевіч Васількоў
(1.04.1958).
----------------------------
Сталая Камісія паадукацыі, культуры, навуцы і навукова-тэхнічным прагрэсе
Старшыні
18.12.1996 - 18.05.1999 Уладзімір Анесціевіч Плецюхоў (17.04.1944).
26.05.1999 – 21.11.2000 Мікалай Міхайлавіч Шаўцоў (22.08.1948).
24.11.2000 – 16.11.2004 Ігар Васілевіч Катляроў (15.07.1948).
18.11.2004 - 18.10.2012 Уладзімір Мацвеевіч Здановіч (15.03.1959).
Сталая Камісія паадукацыі,
культуры і навуцы
Старшыні
23.10.2012 – 19.12.2014 Генадзь Уладзіміравіч Пальчык (17.05.1962).
19.12.2014 – 11.10.2016 Аляксандр Іванавіч Сягоднік (30.06.1956).
13.10.2016 -
.... Ігар Аляксандравіч
Марзалюк (11.09.1968).
---------------------------
Сталая Камісія па правах чалавека і нацыянальных
адносінах
Старшыня
18.12.1996 – 21.11.2000 Юры Аляксандравіч Кулакоўскі (29.03.1952).
Сталая Камісія паправах чалавека, нацыянальныхадносінахі сродках масавай інфармацыі
Старшыні
24.11.2000 – 16.11.2004 Валер Федаравіч Ліпкін (9.01.1951).
18.11.2004 – 31.10.2008 Ю. А. Кулакоўскі (гл. в.).
30.10.2008 - 18.10.2012 Аляксандр Мікалаевіч Юшкевіч (12.05.1972).
23.10.2012 – 16.05.2019 Андрэй Мікалаевіч Навумовіч (7.07.1963).
16.05.2019 -
6.12.2019 Валянціна Вітальеўна
Ражанец (11.01.1964).
11.12.2019 -
..... Генадзь Браніслававіч
Давыдзька (29.09.1955).
-----------------------
Сталая Камісія
па міжднародных справах і сувязях з СНД
Старшыні
18.12.1996 - 13.05.1998 ЛеанідУласавіч Рачкоў (29.03.1946).
13.05.1998 - 21.11.2000 Аляксандр Віктаравіч Козыр (1945)
24.11.2000 - 15.11.2004 Анатоль Аляксандравіч Малафееў (14.05.1933 - 19.01.2022 ).
18.11.2004 - 2.10.2007 Вадзім Аляксандравіч Папоў (5.07.1940).
11.10.2007 - 31.10.2008 Валянцін Раманавіч Сімірскі (26.04.1946).
30.10.2008 – 27.01.2011 Сяргей Аляксандравіч Маскевіч (1.08.1953).
27.01.2011 - 3.10.2011
Ігар Васілевіч Карпенка (28.04.1964).
3.10.2011 - 18.10.2012 Віталь Леанідавіч Бусько (7.08.1956).
Сталая Камісія па міжднародныхсправах
Старшыні
23.10.2012 –
30.06.2015 Мікалай Леанідавіч Самасейка (3.10.1959).
30.06.2015 – 11.10.2016
В. Л. Бусько (гл. в.).
13.10.2016 -
6.12.2019 Валер Іосіфавіч Варанецкі
(14.10.1963).
11.12.2019 -
.... Андрэй Уладзіміравіч
Савіных (21.12.1962).
----------------------
Сталая Камісія пабюджэцеі фінансах
Старшыня
18.12.1996 – 21.11.2000 Аляксандр Мікалаевіч Зінчанка (15.01.1947).
Сталая Камісія пабюджэце, фінансахіпадатковай палітыцы
Старшыні
24.11.2000 - 31.10.2008 Сяргей Антонавіч Кісялеў (1961).
30.10.2008 - 18.10.2012 Аляксандр Ільіч Антоненка (2.10.1953).
Сталая Камісія па бюджэце і фінансах
Старшыні
23.10.2012 -
6.12.2019 Людміла Анатолеўна Дабрыніна
(20.11.1961).
11.12.2019 - Людміла Іванаўна Ніжэвіч
(3.05.1964).
----------------------
Сталая Камісія папытаннях эканомікі
Старшыня
18.12.1996 – 21.11.2000 Сямен Барысавіч Ліўшыц (16.05.1950).
Сталая Камісія паграшова-крэдытнай
палітыцы і банкаўскай дзейнасці
Старшыні
24.11.2000 - 16.11.2004 Аляксей Васілевіч Ваганаў (1960).
18.11.2004 - 31.10.2008 Раман Іосіфовіч Унучко (1944).
30.11.2008 - 18.10.2012 Яўген Антонавіч Арцюшэнка (2.08.1974).
Сталая камісія па эканамічнай палітыцы
Старшыні
23.10.2012 – 19.12.2013 Уладзімір
Васілевіч Краўцоў (28.08.1953).
19.12.2013 – 11.10.2016 Віктар Іванавіч Валюшыцкі (4.02.1962).
13.10.2016 -
6.12.2019 Уладзіслаў Аляксандравіч
Шчэпаў (23.08.1976).
11.12.2019 -
.... Леанід Рыгоравіч Брыч
(12.12.1958).
----------------------
Сталая Камісія па працы, сацыяльных пытаннях,
ахове здароў’я, фізічнай культуры і спорце
Старшыні
18.12.1996 - 18.05.1999 СтаніслаўМікалаевіч Гаварушкін (20.07.1961).
26.05.1999 – 21.11.2000 Збышак Іванавіч Пабяржын (1.01.1950).
Сталая Камісія папрацы, сацыяльнай абароне, справах ветэранаў і інвалідаў
Старшыні
24.11.2000 - 31.10.2008 Сяргей Уладзіміравіч Камянецкі (4.04.1961).
30.10.2008 - 18.10.2012 Ганна
Мікалаеўна Лаўрукевіч (23.09.1953).
Сталая камісія па працы і сацыяльных пытаннях
Старшыні
23.10.2012 – 11.10.2016 Уладзімір Мікалаевіч Васіленка (10.11.1963).
13.10.2016 -
6.12.2019 Тамара Пятроўна Красоўская
(2.01.1965).
11.12.2019 - .....
Людміла Мікалаеўна Канановіч (3.12.1966).
-------------------
Сталая Камісія папрамысловасці, паліўна-энергетычным комплексе, транспарце, сувязі і прадпрымальніцтве
Старшыні
24.11.2000 - 17.10.2001 Міхаіл Іванавіч Баравы (19.07.1956).
17.10.2001 - 16.11.2004 Сяргей Макаравіч Забалоцец (14.04.1955).
18.11.2004 - 31.10.2008 АнатольУладзіміравіч Паўловіч (20.07.1953).
30.10.2008 - 18.10.2012 Сяргей Аляксандравіч Сямашка (12.10.1960).
Сталая Камісія па прамысловасці, паліўна-энергетычным комплексе, транспарце і сувязі
Старшыні
23.10.2012 – 30.06.2015 ДзмітрыІванавіч Харытончык (2.09.1975).
30.06.2015 – 11.10.2016
Яўген Вячаслававіч Абаленскі (30.03.1973).
13.10.2016 -
6.12.2019 Андрэй Анатолевіч
Рыбак (4.12.1970).
11.12.2019 -
.... Ігар Сяргеевіч Камароўскі
(7.01.1971).
-------------------
Сталая Камісія па аграрных пытаннях
Старшыні
18.12.1996 – 21.11.2000 Мікалай Васілевіч Куцко (9.10.1954).
24.11.2000 - 16.11.2004 Аляксандр Міхайлавіч Азарчанкаў (17.04.1944).
18.11.2004 - 31.10.2008 Міхаіл Іванавіч Русы (23.10.1954).
30.10.2008 - 18.10.2012 Сяргей Іванавіч Крыжэвіч (17.02.1952).
Сталая камісія па аграрнай палітыцы
Старшыні
23.10.2012 – 11.10.2016 Віктар Уладзіміравіч Шчацько (18.09.1955).
13.10.2016 -
6.12.2019 Яўген Буніслававіч
Адаменка (26.08.1960).
11.12.2019 -
.... Мікалай Мікалаевіч Шаўчук (24.08.1959).
-------------------
Сталая Камісія па жыллевай палітыцы,
будаўніцтве, гандлю і прыватызацыі
Старшыні
24.11.2000 - 16.11.2004 Васіль Пятровіч Хрол (12.01.1957 - 4.06.2020).
18.11.2004 - 31.10.2008 Мікалай Усцімавіч Чурсін (1.01.1947).
30.10.2008 - 18.10.2012 Галіна Уладзіміраўна Палянская (10.06.1950).
Сталая Камісія па жыллевай палітыцы і
будаўніцтве
Старшыні
23.10.2012 – 11.10.2016 Уладзімір Іванавіч Пузырэўскі (24.11.1955).
13.10.2016 -
6.12.2019 Юры Іванавіч Дарагакупец
(6.01.1962).
11.12.2019 - Віктар Паўлавіч Мікалайкін
(19.09.1961).
-------------------
Сталая Камісія па ахове здароў’я, фізічнай культуры, справах сям’і і моладзі
Старшыні
24.11.2000 - 16.11.2004 Валер Мікалаевіч Лектараў (25.01.1947).
18.11.2004 - 18.10.2012 Алег Іванавіч Вялічка (6.03.1959).
Сталая Камісія паахове здароў’я, фізічнай культуры, сямейнай
і моладзевай палітыцы
Старшыні
23.10.2012 – 11.10.2016 Аляксандр
Уладзіміравіч Цацоха (19.01.1956).
13.10.2016 -
.... Людміла Эдуардаўна
Макарына-Кібак (20.04.1967).
-------------------